Yhteystietoluettelo aakkosittain

Hae yhteystiedoista:


Nuorisotalon vastaava ohjaaja
puh. 044 778 0238

Ahlqvist, Pekka
Talonrakennusmestari
puh. 044 778 0292
pekka.ahlqvist@asikkala.fi

Ala-Hemmilä, Pirjo
Opinto-ohjaaja, lukio, 9 lk
puh. 044 778 0414
pirjo.ala-hemmila@asikkala.fi

Alanko, Teppo
Vesilaitoksen hoitaja
puh. 044 778 0283
teppo.alanko@asikkala.fi

Alhonen, Miia
Erityisopettaja
puh. 044 778 0420
miia.alhonen@asikkala.fi

Anianpelto, Iltapäivätoiminta
puh. 044 778 0397

Anianpelto, Koululaisten iltapäivätoiminta
puh. 044 778 0397

Anianpelto, Opettajainhuone
03 888 6442

Anttila, Hillevi
Varhaiskasvastuspäällikkö
puh. 044 778 0321
hillevi.anttila@asikkala.fi

Aurinkovuoren koulu, Fax
03 8886 431

Aurinkovuoren koulu, Koulunkäynninohjaajat
puh. 044 778 0432

Aurinkovuoren koulu, Puutyösali
puh. 03 8886 438

Bister, Katriina
Kokki
puh. 044 778 0007

Haapanen, Petri
Rehtori
puh. 044 778 0430
petri.haapanen@asikkala.fi

Hakala-Mero, Hannele
Palvelusihteeri
puh. 044 778 0279
hannele.hakala-mero@asikkala.fi

Hakkarainen, Saku
Jätevesilaitoksen harjoittelija
puh. 044 778 0284
saku.hakkarainen@asikkala.fi

Hietamäki, Niina
Kehittämisassistentti
puh. 044 778 0710
niina.hietamaki@asikkala.fi

Hirvonen, Harri
Tekninen johtaja
puh. 044 778 0290
harri.hirvonen@asikkala.fi

Hirvonen, Riku
Kiinteistönhoitaja
puh. 044 778 0244

Hjelm, Jukka
Maanrakennusmestari
puh. 044 778 0293
jukka.hjelm@asikkala.fi

Huhtanen, Tuomo
Kiinteistötyönjohtaja
puh. 044 778 0758
tuomo.huhtanen@asikkala.fi

Hynönen, Pekka
Kaavoitusassistentti
puh. 044 778 0272
pekka.hynonen@asikkala.fi

Hämäläinen, Millamaari
Erityisnuorisotyöntekijä
puh. 044 778 0250
millamaari.hamalainen@asikkala.fi

Häyhä, Jaana
Eläinlääkäri
puh. 044 729 7827
03 766 1179

Ikola-Norrbacka, Rinna
Kunnanjohtaja
puh. 044 778 0210
rinna.ikola-norrbacka@asikkala.fi

Iltapäivätoiminta
Iltapäivätoiminta Vesivehmaan koulu
puh. 044 778 0398

Juntunen, Saila
Hyvinvointikoordinaattori
puh. 044 7780 022
saila.juntunen@asikkala.fi

Jäntti, Anniina
Ympäristönsuojelusihteeri
puh. 044 778 0277
anniina.jantti@asikkala.fi

Järvinen, Mari
Ruokapalveluesimies
puh. 044 778 0051
mari.jarvinen@asikkala.fi

Kainulainen, Kimmo
Kiinteistönhoitaja
puh. 044 7780 0740

Kairimo, Tanja
Kirjastonjohtaja
puh. 044 778 0661
tanja.kairimo@asikkala.fi

Kalkkinen, Päiväkoti ja esiopetus
puh. 044 778 0386 ja 044 778 0387

Kalkkisten, Keittiö/siivous
puh. 044 778 0038

Kandén, Tanja
Etsivänuorisotyö
puh. 044 778 0287
tanja.kanden@asikkala.fi

Kankainen, Kaleva
Kiinteistönhoitaja
puh. 044 778 0706

Kantola, Samuli
Kaavoituspäällikkö
puh. 044 778 0270
samuli.kantola@asikkala.fi

Kantola, Sari
Varhaiskasvatuksen esimies
puh. 044 778 0324
sari.kantola@asikkala.fi

Karjalainen, Merja
Opinto-ohjaaja, lukio, 7-8 lk
puh. 044 778 0416
merja.karjalainen@asikkala.fi

Kauko, Mikko
Maaseutuasiamies
puh. 044 778 0255
mikko.kauko@asikkala.fi

Keränen, Merja
Varhaiskasvatuksen erityisopettaja
puh. 044 778 0059 tavoitettavissa ti, ke, to klo 12.30-14.00
merja.keranen@asikkala.fi

Kettunen, Elise
Liikunnanohjaaja
puh. 044 778 0773
elise.kettunen@asikkala.fi

Kettunen, Matti
Hyvinvointijohtaja
puh. 044 778 0247
matti.kettunen@asikkala.fi

Kiinteistönhoitaja
Kiinteistönhoitaja
puh. 044 778 0744

Kirjasto, Neuvonta
puh. 044 778 0741

Koponen, Jarkko
Rehtori
puh. 044 778 0411
jarkko.koponen@asikkala.fi

Koskinen, Sari
Varhaiskasvatuksen esimies
puh. 044 778 0326
sari.koskinen@asikkala.fi

Kotilainen, Ismo
Apulaisrehtori
puh. 044 778 0239
ismo.kotilainen@asikkala.fi

Kunttu, Ahvo
Suunnitteluinsinööri
puh. 044 778 0294
ahvo.kunttu@asikkala.fi

Laaksonen, Aku
Liikunnanohjaaja
puh. 044 778 0015
aku.laaksonen@asikkala.fi

Lasonen, Riikka
Eläinlääkäri
puh. 044 729 7765
03 7661 179

Laurell, Mari
Rehtori
puh. 044 778 0008
mari.laurell@asikkala.fi

Lauttamus, Riitta
Koulusihteeri
puh. 044 778 0431
riitta.pehkonen@asikkala.fi

Lehtinen, Katri
Apulaisrehtori
puh. 044 778 0056
katri.lehtinen@asikkala.fi

Lehtonen, Sanna
Erityisopettaja Pu-Lu-Ki
puh. 044 778 0436
sanna.lehtonen@asikkala.fi

Leikola-Walden, Reia
Koulusihteeri
puh. 044 778 0412
03 888 6412
reija.leikola-walden@asikkala.fi

Leppialho, Juha
Sivistysjohtaja
puh. 044 778 0259
juha.leppialho@asikkala.fi

Leppä, Kirsi
Palvelusihteeri
puh. 044778 0058
kirsi.leppa@asikkala.fi

Leskelä, Pirkko
Erityisluokan opettaja
puh. 044 778 0425
pirkko.leskela@asikkala.fi

Listala, Juhamatti
Palomestari
puh. 044 077 3190

Lohtari, Pirkko
Palvelusihteeri
puh. 044 778 0253
pirkko.lohtari@asikkala.fi

Länsi-Asikkalan, Keittiö/siivous
puh. 044 778 0035

Matkailuneuvonta
puh. 044 778 0680 tai 044 778 0701
matkailuinfo@asikkala.fi

Mattila, Heimo
Maaseutuasiamies
heimo.mattila@karkola.fi

Maunula, Isa
Kehittämispäällikkö
puh. 044 778 0211
isa.maunula@asikkala.fi

Molkkari, Kati
Koulupsykologi
puh. 044 778 0423
kati.molkkari@asikkala.fi

Murto, Olli
Erityistuen koordinaattori
puh. 044 778 0441
olli.murto@asikkala.fi

Murtonen, Juha
Palomestari
puh. 044 077 3622

Määttä, Asko
Maaseutuasiamies
puh. 044 790 9377
asko.maatta@asikkala.fi

Neuvonta
puh. 044 778 0217

Niemelä, Pekka
Maaseutupäällikkö
puh. 044 778 0278
pekka.niemela@asikkala.fi

Oja-Lilja, Merja
Palvelusihteeri
puh. 044 778 0275
merja.oja-lilja@asikkala.fi

Oltermanni, Keittiö,
03 8886 589

Palokangas-Viitanen, Merja
Kehittämisassistentti
puh. 044 778 0701
merja.palokangas@asikkala.fi

Pennanen, Maria
Liikunnanohjaaja
puh. 044 778 0021
maria.pennanen@asikkala.fi

Pettinen, Minna
Tukipalvelupäällikkö
puh. 044 778 0215
minna.pettinen@asikkala.fi

Pihamaa, Auvo
Puhdistamonhoitaja
puh. 044 778 0286
auvo.pihamaa@asikkala.fi

Pispa, Aapo
Talousjohtaja
puh. 044 778 0220
aapo.pispa@asikkala.fi

Pukarinen, Marika
Ruokapalveluesimies
puh. 044 7780 052
marika.pukarinen@asikkala.fi

Puputti, Sari
Apulaisrehtori
puh. 044 778 0410
sari.puputti@asikkala.fi

Pyysing, Pirjo-Riitta
Hortonomi
puh. 044 780 1338
pirjo-riitta.pyysing@asikkala.fi

Päiväkoti Hulivili, Hellikit
puh. 044 778 0369

Päiväkoti Hulivili, Keittiö
puh. 044 778 0036

Päiväkoti Hulivili, Kiinteistönhoitaja
puh. 044 778 0706

Päiväkoti Hulivili, Nassikat
puh. 044 778 0370

Päiväkoti Hulivili, Taaperot
puh. 044 778 371

Päiväkoti Hulivili, Varahoitaja
puh. 044 778 0375

Päiväkoti Hulivili, Vekarat
puh. 044 778 0372

Päiväkoti Hulivili, Vesselit
puh. 044 778 0373

Päiväkoti Hulivili, Viikarit
puh. 044 778 0374

Päiväkoti Peuhis, Alppivuokot
puh. 044 778 0377

Päiväkoti Peuhis, Keltavuokot
puh. 044 778 0378

Päiväkoti Peuhis, Valkovuokot
puh. 044 778 0379

Päiväkoti Vehmis, Kiinteistönhoitaja
puh. 044 778 0744

Päiväkoti Vehmis, Peipposet
puh. 044 778 0382

Päiväkoti Vehmis, Pääskyset
puh. 044 778 0383

Päiväkoti Vehmis, Tintit
puh. 044 778 0381

Päiväkoti Vehmis, Västäräkit
puh. 044 778 0384

Rahikkala, Susanna
Elinvoimakoordinaattori
puh. 0447780224
susanna.rahikkala@asikkala.fi

Rantamäki, Anne
Hallintosihteeri
puh. 044 778 0216
anne.rantamaki@asikkala.fi

Rissanen, Jaana
Hallintojohtaja
puh. 044 778 0212
jaana.rissanen@asikkala.fi

Ritvanen, Jaana
Varhaiskasvatuksen esimies
puh. 044 778 0323
Jaana.ritvanen@asikkala.fi

Saarikko, Jani
Kiinteistönhoitaja
puh. 044 778 0006

Saarinen, Virpi
Maaseutuasiamies
puh. 040 041 2175
virpi.saarinen@asikkala.fi

Saastamoinen, Elina
Koulukuraattori
puh. 044 778 0418
elina.saastamoinen@asikkala.fi

Salminen, Esko
Kiinteistönhoitaja
puh. 044 778 00745

Salo, Marjo
Ruokapalveluesimies
puh. 044 778 0055
marjo.salo@asikkala.fi

Skog, Henri
ATK-tukihenkilö
puh. 044 778 0228
henri.skog@asikkala.fi

Stenhammar, Arja
Talouspäällikkö
puh. 044 778 0048
arja.stenhammar@asikkala.fi

Taavila, Harri
Kiinteistönhoitaja/Kalkkisten Pihapuu
puh. 040 717 7354

Talvi, Tiina
Palvelusihteeri, info
puh. 044 778 0276
tiina.talvi@asikkala.fi

Tervo, Anitta-Inkeri
Rehtori
puh. 044 778 0034
03 766 5206
anitta-inkeri.tervo@asikkala.fi

Tonteri, Tapio
Rakennustarkastaja
puh. 044 778 0273
tapio.tonteri@asikkala.fi

Turunen, Tuija
Siivoustyönjohtaja
puh. 044 778 0653
tuija.turunen@asikkala.fi

Vesivehmaa, Koululaisten iltapäivätoiminta
puh. 044 778 0398

Viikilä, Aija
Talouspäällikkö
puh. 044 778 0231
aija.viikila@asikkala.fi

Virtanen, Tero
Luokanopettaja
puh. 044 778 0450
tero.virtanen@asikkala.fi

Vuorio, Juha
Rehtori
puh. 044 778 0049
03 733 2040
juha.vuorio@asikkala.fi

Yhteiskoulu, Fax
03 766 2930

Yhteiskoulu, Kiinteistönhoitajan ja siivoojien huone
puh. 044 778 0062

Yhteiskoulu, Opettajainhuone
puh. 044 778 0417

Yhteiskoulu, Terveydenhoitaja
puh. 044 778 0530