Yhteystiedot

Vääksyn Yhteiskoulu

Koulukuja 2

17200 VÄÄKSY

Sähköpostiosoite: vaaksyn.yhteiskoulu@asikkala.fi

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa
etunimi.sukunimi@asikkala.fi (ilman å,ä ja ö -kirjaimia).

 

Rehtori
Jarkko Koponen
jarkko.koponen@asikkala.fi
044 7780 411

Apulaisrehtori
Sari Puputti
sari.puputti@asikkala.fi  
044 7780 410

Koulusihteeri

Reia Leikola-Walden (koulukuljetukset, koulun tilojen iltakäyttö)

reia.leikola-walden@asikkala.fi
044 7780 412

(03) 8886 412
ja
(03) 7662 930 (fax)

Opinto-ohjaajat:
Lukio ja 9. luokka (9abcd)

Suvi Niemeläinen (1.8.2019-31.7.2020)
suvi.niemelainen@asikkala.fi 
044 7780 414

7. ja 8. luokat sekä 9ef
Merja Karjalainen
merja.karjalainen@asikkala.fi 
044 7780 416

Opettajainhuone
Opettajien, luokanvalvojien ja ryhmänohjaajien puhelinumerot ovat etusivulla.

Erityisen tuen koordinaattori

Olli Murto / olli.murto@asikkala.fi / 044 7780 441


Yläkoulun ja lukion koulukuraattori
Elina Saastamoinen
elina.saastamoinen@asikkala.fi
044 7780 418

Eija Huovinen (syksy 2019)

eija.huovinen@asikkala.fi 

044-7780 415

Terveydenhoitajat

Lea Puolitaival (yläkoulu) ja Mari Meriläinen (lukio)

Ajanvaraukseton vastaanottotunti joka päivä ma-pe klo 9.30 -10.15. Muulloin ajanvaruksella.

Lukio: Mari 044-780 2202, Wilma, mari.merilainen@phhyky.fi

Yläkoulu: Lea 044-7780 530, Wilma, lea.puolitaival@phhyky.fi

Koulupsykologi

Jussi Onninen

jussi.onninen@asikkala.fi

044 7780 423

Kiinteistönhoitaja
Esko Salminen
044 7780 745

Ruokala/keittiö
Suvi Lehmussaari

suvi.lehmussaari@asikkala.fi
044 7780 055

Siistijät
044 7780 062