Yhteystiedot

Vääksyn Yhteiskoulu

Koulukuja 2

17200 VÄÄKSY

Rehtori
Jarkko Koponen
jarkko.koponen@asikkala.fi
044 7780 411

Yhteydenotot rehtoriin puhelimitse tai sähköpostitse. Wilma vähemmän käytössä.

 

Apulaisrehtori
Sari Puputti
sari.puputti@asikkala.fi  
044 7780 410

Koulusihteeri

Satu Bröijer (koulukuljetukset, koulun tilojen iltakäyttö)

satu.broijer@asikkala.fi
044 7780 412

(03) 8886 412
ja
(03) 7662 930 (fax)

Opinto-ohjaajat:
Lukio ja 9. luokka
Pirjo Ala-Hemmilä
pirjo.ala-hemmila@asikkala.fi 
044 7780 414

7. ja 8. luokat
Merja Karjalainen
merja.karjalainen@asikkala.fi 
044 7780 416

Opettajainhuone
044 7780 417

Erityisen tuen koordinaattori

Olli Murto

olli.murto@asikkala.fi  

044 7780 441


Lukion koulukuraattori
Elina Saastamoinen
elina.saastamoinen@asikkala.fi
044 7780 418

Yläkoulun koulukuraattori
Eija Huovinen
eija.huovinen@asikkala.fi 
044 7780 415

Kouluterveydenhoitaja ja lukion terveydenhoitaja

Ajanvaraukseton vastaanottotunti joka päivä ma-pe klo 9-10:
ma klo 9- 10 (Lukion terkka Mari )
ti klo 9-10 (Yläkoulun/Aurinkovuorenkoulun terkka Hanna)
ke klo 9- 10 (Yläkoulun/Aurinkovuoren terkka Hanna)
to klo 9-10 (Yläkoulun/Aurinkovuorenkoulun terkka Hanna)
pe klo 9-10 (Lukion terkka Mari)

Joka arkipäivä siis mahdollisuus tulla terkalle ilman ajanvarausta, mutta ensisijaisesti terveysasiat kannattaa hoitaa ”oman terkan ” kanssa eli Marilla lukio/ Aurinkovuoren alakerran luokat ja Hannalla Aurinkovuorenkoulu/yläkoulu.
Mikäli kysyttävää, niin vastaamme mielellämme !

Yhteistyöterveisin
Hanna p. 044-7780 530, Wilma, hanna.ikavalko@oivappk.fi tai FB: Kouluterkkari Hanna Ikävalko

Mari 044-780 2202, Wilma, mari.merilainen@oivappk.fi, tai FB Opiskeluterveydenhoitaja Mari Meriläinen

Yläkoulu

Kouluterkkari Hanna Ikävalko

hanna.ikavalko@oivappk.fi

044 7780 530

Lukio

Mari Meriläinen

044 780 2202
mari.merilainen@oivappk.fi
tai Wilma-viestillä

Kaikki opiskelijat kutsutaan ensimmäisen vuosikurssin aikana terveydenhoitajan terveystarkastukseen ja toisena opiskeluvuonna lääkärintarkastukseen.

Koulupsykologi

Leena Fahlenius

leena.fahlenius@asikkala.fi

044 7780 423

Kiinteistönhoitaja
Esko Salminen
044 7780 745

Ruokala/keittiö
Marjo Salo
marjo.salo@asikkala.fi
044 7780 055

Siistijät
044 7780 062

Postiosoite: Vääksyn Yhteiskoulu, Koulukuja 2, 17200 VÄÄKSY

Sähköpostiosoite: vaaksyn.yhteiskoulu@asikkala.fi

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa
etunimi.sukunimi@asikkala.fi (ilman å,ä ja ö -kirjaimia).