Yhteystiedot

Vääksyn Yhteiskoulu

Koulukuja 2

17200 VÄÄKSY

Rehtori
Jarkko Koponen
jarkko.koponen@asikkala.fi
044 7780 411

Yhteydenotot rehtoriin puhelimitse tai sähköpostitse. 

 

Apulaisrehtori
Sari Puputti
sari.puputti@asikkala.fi  
044 7780 410

Koulusihteeri

Reia Leikola-Walden (koulukuljetukset, koulun tilojen iltakäyttö)

satu.broijer@asikkala.fi
044 7780 412

(03) 8886 412
ja
(03) 7662 930 (fax)

Opinto-ohjaajat:
Lukio ja 9. luokka

Pirjo Ala-Hemmilä
pirjo.ala-hemmila@asikkala.fi 
044 7780 414

7. ja 8. luokat
Merja Karjalainen
merja.karjalainen@asikkala.fi 
044 7780 416

Opettajainhuone
044 7780 417

Erityisen tuen koordinaattori

Olli Murto / olli.murto@asikkala.fi / 044 7780 441


Yläkoulun ja lukion koulukuraattori
Elina Saastamoinen
elina.saastamoinen@asikkala.fi
044 7780 418

Kouluterveydenhoitaja ja lukion terveydenhoitaja

Ajanvaraukseton vastaanottotunti joka päivä ma-pe klo 9-10:

Joka arkipäivä on mahdollisuus tulla terkalle ilman ajanvarausta, mutta ensisijaisesti terveysasiat on hoidettava ”oman terkan ” kanssa eli Marilla lukio/ Aurinkovuoren alakerran luokat ja Hannalla Aurinkovuorenkoulu/yläkoulu. Ensiapuluontoiset asiat ovat aina ensisijaisia!
Ma klo 9- 10 (Lukion/Aurinkovuoren alakerran luokkien  terkka Mari )
Ti klo 9-10 (Yläkoulun/Aurinkovuorenkoulun terkka Hanna)
Ke klo 9- 10 (Yläkoulun/Aurinkovuoren terkka Hanna) 
To klo 9-10 (Yläkoulun/Aurinkovuorenkoulun terkka Hanna) 
Pe klo 9-10 (Lukion terkka Mari)

Lukio: Mari 044-780 2202, Wilma, mari.merilainen@phhyky.fi, tai FB Opiskeluterkka Mari Meriläinen

Yläkoulu: Hanna p. 044-778 0530, Wilma, hanna.ikavalko@phhyky.fi tai FB: Kouluterkkari Hanna Ikävalko

Koulupsykologi

Kati Molkkari

kati.molkkari@asikkala.fi

044 7780 423

Kiinteistönhoitaja
Esko Salminen
044 7780 745

Ruokala/keittiö
Marjo Salo
marjo.salo@asikkala.fi
044 7780 055

Siistijät
044 7780 062

Postiosoite: Vääksyn Yhteiskoulu, Koulukuja 2, 17200 VÄÄKSY

Sähköpostiosoite: vaaksyn.yhteiskoulu@asikkala.fi

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa
etunimi.sukunimi@asikkala.fi (ilman å,ä ja ö -kirjaimia).