Vanhempainyhdistys

 

 

LÄNSI-ASIKKALAN KOULUN VANHEMPAINYHDISTYS

Länsi-Asikkalan koulun vanhempainyhdistys ry. on perustettu syksyllä 2000.

Länsi-Asikkalan koulun vanhempainyhdistyksen johtokunta:

Tuija Suutari, puheenjohtaja 050 4906130

tuija.suutari@meandi.com

Turo Hiltunen, varapuheenjohtaja 044 552 2006

turo.hiltunen@phnet.fi

Tarja Nopanen-Raunio, sihteeri 050 368 7222

tarja.nopanen@gmail.com

Kristiina Heikkinen 044 353 2002

villa.lettula@gmail.com

Minna Crewe, koulunedustaja 050 560 8902

minna.crewe@asikkala.fi

Tero Luopa, jäsen 050 348 5748

tero.luopa@gmail.com

Krista Näsi, jäsen 0505310585

krista_nasi@hotmail.com

Risto Räsänen, jäsen 040 845 5699

risto.rasanen@phnet.fi

Monna Helen, rahastonhoitaja

monna.helen@gmail.com

 

Toiminta-ajatus: Pyrkimyksenämme on olla koulun positiivinen voimavara, yhteisen palapelin pala, jossa ongelmakohtiakin tulee voida käsitellä rakentavassa hengessä. Toivomme, että kaikki vanhemmat tulevat mukaan toimintaan. Vuosien varrella olemme keränneet rahaa erilaisten tempausten ja arpajaisten avulla. Tuloilla olemme sitten tukeneet mm. koulun retkiä. Tuloksekkain hanke tähänastisen toiminnan aikana on ollut leikkivälineiden hankinta koulun pihaan. Haastoimme tähän mukaan kaikki kylän yhdistykset ja haluamme suuresti kiittää taloudellisesta tuesta. Yhdessä Asikkalan kunnan panostuksen kanssa saimme koulun pihaan varsin monipuoliset ja toimivat leikkivälineet. Siellä on mm. hyvät venyttelymahdollisuudet myös aikuisille. Poikkeathan lenkkeillessäsi koulun pihaan!