Valtuusto

Valtuuston tehtävät
Valtuuston kokoukset
Valtuuston esityslista ja pöytäkirjat

 

Kokoonpano 2013–2016:

Puheenjohtaja
Riihilahti Tuomo
, yrittäjä, tradenomi, KOK
tuomo.riihilahti(a)asuntoarea.net

1. varapuheenjohtaja
Nieminen Mira, vanhempi konstaapeli, PS
mira.a.nieminen(a)gmail.com

2. varapuheenjohtaja
Toukola Heikki, maanviljelijä, KESK
Rantakulmantie 1 B 13, 17200 Vääksy
puh. 040 084 2684
heikkitoukola(a)gmail.com

Jäsenet: 

Avovaara Arto, insinööri AMK, sähkötekniikka, ICT- opettaja, PS, Virtanen-Avovaara valtuustoryhmä

Hasala Hanna, diakonissa-sairaanhoitaja, terveydenhoitaja AMK, KESK
Kalkkistentie 184, 17240 Kalkkinen
puh. 040 747 8254

Hietamäki Pertti, eläkeläinen, SDP
Ruskokuja 2 as 5, 17200 Vääksy
puh. 040 049 9595
p.h@phnet.fi

Jokinen Kaarina, yrittäjä, Mti AMK, KOK, Sitoutumaton Kokoomuslainen valtuustoryhmä
Somerontie 92,  17240 Kalkkinen
puh. (03) 767 4149, 040 572 8449
kaarina.jokinen@phnet.fi

Kitala Kari, viljelijä, KESK, Kitala -valtuustoryhmä
Matjärventie 335, 17410 Viitaila
puh. 045 114 9226
kari@kitala.fi

Koivunen Timo, rahoituspäällikkö, eläkkeellä, KESK
Katajatie 8 as 7, 17200 Vääksy
puh. 044 295 4981
koivunen.timo@gmail.com

Laakso Vilho, metsätalousinsinööri AMK, KOK
puh. (03) 766 5005, 050 591 5625
vilho.laakso@gmail.com

Laaksonen Jari, toimitusjohtaja, talousneuvos, KOK
Ruskokuja 7, 17200 Vääksy
puh. 040 060 3025
jari.laaksonen(a)op.fi

Lalla Riitta, sairaanhoitajajohtaja, sairaanhoitaja AMK, VIHR
puh. 044 313 3675
prelimen@gmail.com

Lehto Aulis, pastori, eläkkeellä, KESK
Aniantie 5 B 28, 17200 Vääksy
puh. 040 531 1917
aulis40@gmail.com

Lyyrylä Kari, maanviljelijä, PS

Mielonen Arto, nuohoojamestari, KD
Suitsikuja 5, 17200 Vääksy
puh. (03) 766 0819, 040 554 5747
arto.mielonen@phnet.fi

Moilanen Aaro, teknisentyön lehtori, KESK
Kiiskinlammintie 2, 17150 Urajärvi
puh. 040 554 5493
aaro.moilanen51@gmail.com

Mäkinen Hannu, kuntajohtamisen kouluttaja, YTL, SDP
Puharniementie 8, 17130 Vesivehmaa
puh. 040 064 3316
hannu.makinen@cec.jyu.fi

Nordström Harry, rakennusinsinööri, KOK
Männiköntie 25, 17200 Vääksy
puh. 044 449 6778
harry.nordstrom(a)phnet.fi

Palokangas-Viitanen Merja, kehittämisassistentti, ratsastuksen opettaja, KOK
Kurratie 5, 17200 Vääksy
puh. 040 718 6532
merja.palokangas@phnet.fi

Piekkola Tommi, yrittäjä, KESK
puh. 040 726 9541
tommi.piekkola(a)saunalahti.fi

Raunio Matti, maanviljelijä, yrittäjä, KESK
Rantalantie 171, 17200 Vääksy
puh. (03) 766 5137, 044 327 8831
matti.raunio@phnet.fi

Riihilahti Katja, yrittäjä, KOK
katja.riihilahti@gmail.com

Ruotsalainen-Kyynäräinen Rita, asumisneuvoja, lähihoitaja, PS
Saukkolantie 49, 17150 Urajärvi
puh. 044 797 8569

Saarinen Riitta, lastenhoitaja, VAS
Nukarintie 2 A 4, 17200 Vääksy
puh. 041 488 6658
marketta2009@windowslive.com

Salo Markus-Mikko, ensihoitaja, KOK, 1.1.2017 alkaen
Koukkarintie 11, 17200 Vääksy
puh. 040 746 6605
makkara.salo@gmail.com

Suomela Katja, yo-merkonimi, apulaismyymäläpäällikkö, KESK
puh. 044 084 6620
katja.suomela@phnet.fi

Tornio Tarja, LuK, emäntä, KESK
Rutalahdentie 1411, 17150 Urajärvi
puh. (03) 766 9919, 040 719 6279
tarja.tornio@gmail.com

Upola Seija, emäntä, KESK
Muikkulantie 55, 17130 Vesivehmaa

Uusi-Uitto Maija-Liisa, hallintosihteeri, eläkkeellä, KESK
Uitontie 523, 17220 Pietilä
puh. 040 748 0924
maija.uusi-uitto@luukku.com

Vahto Heikki, metsätalousinsinööri, KESK
Aisakuja 1, 17200 Vääksy
puh. 050 035 9187
heikki.vahto@gmail.com

Vartiainen Mika, yrittäjä, kirvesmies, PS
puh. 044 252 1038 vartsa@msn.com

Virtanen Immo, konttoripäällikkö, KOK,  Virtanen-Avovaara valtuustoryhmä
Riksikuja 4, 17200 Vääksy
puh. 040 586 5213
ravtuote@co.inet.fi

Vornanen Eila,  kodinhoitaja, SDP

Wederhorn Yrjö, yrittäjä, PS
Aurinkotie 8, 17200 Vääksy
puh. 040 035 2758
wete@phnet.fi

Wikström Tuula, hum. kand.,VIHR
Kiiskintie 172, 17200 Vääksy
puh. 045 110 8705
tuula.wikstrom@luukku.com

Sihteeri:

hallintojohtaja Jaana Rissanen
puh. 044 778 0212
jaana.rissanen@asikkala.fi