Kehittämislautakunta

 

Kehittämislautakunnan tehtävät
Kehittämislautakunnan esityslista ja pöytäkirjat

Kokoonpano 2013-2016:

Puheenjohtaja
Raunio Matti , maanviljelijä, yrittäjä, KESK
Rantalantie 171, 17200 Vääksy
puh. (03) 766 5137, 044 327 8831
matti.raunio@phnet.fi

Varapuheenjohtaja
Virtanen Immo, konttoripäällikkö, KOK, Virtanen-Avovaara valtuustoryhmä
Riksikuja 4, 17200 Vääksy
puh. 040 586 5213
ravtuote(@co.inet.fi

Jäsenet

Ahola Pirjo, merkonomi, SDP
Anianpellontie 182, 17200 Vääksy
puh. 050 494 9959
pirjo.ahola.g@gmail.com

Avovaara Arto,  insinööri AMK, sähkötekniikka, ICT- opettaja, PS, Virtanen-Avovaara valtuustoryhmä

Laurila Hannele, yrittäjä, KOK
puh. 040 759 0119
hannele.laurila@qc.fi

Liipola Jukka, merikapteeni, KESK
Kukonharjuntie 10, 17320 Asikkala
puh. 040 591 0022
kotitarveajattelija@dnainternet.fi

Vilander Sari-Anna, projektipäällikkö, KESK
puh. 040 534 3930
savilander@gmail.com

 

Esittelijät:
Elinkeinoasiat
va. kunnanjohtaja Aapo Pispa
puh. 044 778 0220
aapo.pispa@asikkala.fi

Muut kehittämisasiat
vapaa-aikajohtaja Matti Kettunen
puh. 044 778 0247
matti.kettunen@asikkala.fi

Asiantuntija:
maaseutupäällikkö Pekka Niemelä
puh. 044 778 0278
pekka.niemela@asikkala.fi

Sihteeri:
kehittämisassistentti Niina Hietamäki
puh. 044 778 0710
niina.hietamaki@asikkala.fi