Tekniset palvelut

Teknisten palvelujen palvelualue sisältää kunnan teknisen hallinnon, tukipalvelut, kunnallistekniset palvelut, kiinteistöpalvelut, vesihuollon kehittämisen, liikenneväylät ja yleiset alueet sekä palo-, pelastus- ja suojelutyön, ympäristön kehittämisen, rakennusvalvonnan, maa-ainesten ottamisen sekä ympäristön hoito- ja suojelutehtävät

Teknisten palvelujen toimisto
sijaitsee osoitteessa Asikkalantie 21, Vääksy

Palvelualuejohtaja
Tekninen johtaja Harri Hirvonen
puh. 044 778 0290
harri.hirvonen@asikkala.fi

Talouspäällikkö Arja Stenhammar
puh. 044 778 0048
arja.stenhammar@asikkala.fi

Palvelusihteeri Hannele Hakala-Mero
puh. 044 778 0279
hannele.hakala-mero@asikkala.fi

Palvelusihteeri Tiina Talvi
puh. 044 778 0276
tiina.talvi@asikkala.fi

Suunnitteluinsinööri Ahvo Kunttu
puh. 044 778 0294
ahvo.kunttu@asikkala.fi

Talonrakennusmestari Pekka Ahlqvist
puh. 044 778 0292
pekka.ahlqvist@asikkala.fi

Maanrakennusmestari  (tehtävä avoin)
puh. 044 778 0293
etunimi.sukunimi@asikkala.fi

Tukipalveluyksikkö

Tukipalvelupäällikkö Minna Pettinen
puh. 044 778 0215
minna.pettinen@asikkala.fi

Siivoustyönjohtaja Tuija Turunen
puh. 044 778 0653
tuija.turunen@asikkala.fi

Kiinteistötyönjohtaja Tuomo Huhtanen
puh. 044 778 0758
tuomo.huhtanen@asikkala.fi

Rakennusvalvonta

Rakennustarkastaja Tapio Tonteri
puh. 044 778 0273
tapio.tonteri@asikkala.fi

Palvelusihteeri Merja Oja-Lilja
puh. 044 778 0275
merja.oja-lilja@asikkala.fi

Ympäristösuojelu

Ympäristösuojelusihteeri Anniina Jäntti
puh. 044 778 0277
anniina.jantti@asikkala.fi

Palvelusihteeri TiinaTalvi
puh. 044 778 0276
tiina.talvi@asikkala.fi